RSS
новини

Короткий аналіз нової редакції закону про реабілітацію жертв політичних репресій

28.04.2018

Можна стверджувати, що нова редакція закону потребує суттєвої переробки, як парадигмальної, так і техніко-юридичної. Сподіваюсь, що Президент скористається своїм правом вето.

 

"Гельсінська ініціатива-ХХІ" приєднується до Меморандуму

12.04.2018

"Гельсінська ініціатива-ХХІ" приєднується до Меморандуму про створення Коаліції на захист громадянського суспільства в Україні

 

Син Поділля – професор трьох європейських університетів

01.03.2018

Публікацію приурочено 170-ї річниці від народження Михайла Борисикевича, лікаря-офтальмолога європейської слави, професора університетів Відня, Інсбрука та Граца

 

Правозахисний порядок денний: «Діюча процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є нелегітимною!»

22.02.2018

Звернення "Правозахисного порядку денного" щодо процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Село Росохач прощалося з Миколою Слободяном

11.02.2018

Пішов у вічність один з учасників підпільної «Росохацької групи», політв’язень комуністичного режиму Микола Слободян. 11 січня земляки проводжали його в останню путь.

 

Заява польських учасників Групи польсько-українського діалогу

07.02.2018

Вважаємо, що дружні, засновані на взаємній повазі стосунки з українським народом сьогодні для Польщі та її громадян мають цілком ключове значення. Тому закликаємо до якнайшвидшого виправлення конфліктогенних формулювань закону про Інститут національної пам’яті, які ставлять ці стосунки під загрозу.

 

Не допустіть повернення Росії право голосу в ПАРЄ

15.12.2017

40 українських громадських організацій, у їх числі і «Гельсінська ініціатива-ХХІ», звернулися до керівництва Ради Європи, до країн-учасниць Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою не допустити повернення російської делегації права голосу повернення Росії право голосу в ПАРЄ.

 

Звернення Групи "Першого грудня": "Коли спільний човен перекинеться – провина за це ляже на всіх!"

14.12.2017

Українська влада, передусім Президент і його оточення, мають усвідомити, що сучасна держава – це не приватне підприємство, власник якого ставить начальниками підрозділів відданих йому особисто людей. Така концепція влади є хибною, загроза від її продовження стала очевидною.

 

Історія Марти Вінтер нарешті повернулася до міста, у якому вона починалась

12.12.2017

У  Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені О. Барвінського та Тернопільській обласній науковій універсальній бібліотеці щойно відбулися інформаційні заходи «Гельсінської ініціативи-ХХІ», приурочені до 75-ї річниці трагедії Голокосту та 69-ї  річниці підписання Загальної декларації прав людини ООН. 

 

Ким вони були, жертви «Ягільницького злочину» нацистів?

29.11.2017

Днями виповнилося 75 років від дати скоєння нацистами у наших краях одного з багатьох воєнних злочинів – розстрілу у листопаді 1942 року сотні заручників з числа в’язнів тюрем Львова, Чорткова та ймовірно інших міст. Братську могилу жертв тієї масакри після багатьох років безрезультатних пошуків нарешті нещодавно знайдено на Ягільницькому полі поблизу Чорткова.

Дослідження застосування українськими судами практики Євросуду

Резонансне дослідження «Precedent UA - 2015» вже доступне для ознайомлення у Інтернеті

детальніше

Ініціатива Першого грудня ухвалила хартію

"Ініціативна група Першого грудня", започаткована групою відомих інтелектуалів, серед яких В. Брюховецький, Б. Гаврилишин, С. Глузман, В. Горбулін, Л. Гузар, І. Дзюба, М. Маринович, М. Попович, Є. Сверстюк, В. Скуратівський, І. Юхновський оприлюдила текст Української хартії вільної людини

детальніше